Split iznenadio Hajduk na Poljudu, Milevsky razbio vrata

Hajduk je po prvi put u HNL-u izgubio od gradskog suparnika na Poljudu. Splićani su preokrenuli utakmicu u drugom poluvremenu...

Na Poljudu je u tijeku promjena travnjaka/Getty Images

Split je na Poljudu u posljednjoj utakmici 27. kola iznenadio Hajduk i odnio sva tri boda na Park mladeži.

Hajduk je dobro otvorio susret udarcem Caktaša koji je obranio Zagorac, da bi se potom igra umirila i pritisak Bijelih se umanjio. Do poluvremena Hajduk je ipak došao do vodstva u 37. minuti  preko Milevskog, a asistenciju je upisao Jozinović. Obrana Hajduka do kraja poluvremena zaustavila je sve pokušaje Crvenih.

Početak drugog poluvremena nagovijestio je promijene na terenu jer je Erceg dobro pucao prema golu Hajduka, a pogodak za Split vidjeli smo u 56. minuti kada Marko Rog nakon odbijene lopte zabija Raniloviću za 1:1. Milevsky je deset minuta kasnije sam izašao pred Zagorca, ali golman Splita uspio je pročitati namjeru i oduzeti loptu Ukrajincu. U sljedećim minutama bilježimo pritisak Hajduka, ali sve napade i pokušaje spriječio je danas vrlo dobri vratar Zagorac.

U 83. minuti Bruno Marić je pokazao na bijelu točku nakon što je Ranilović nespretno krenuo na igrača gostiju, a Cikalleshi je bio siguran izvođač najstrože kazne. Do kraja utakmice bilo je dosta nervoze, ponajviše na Hajdukovoj strani, ali rezultat se nije mijenjao.

Nakon utakmice Artem Milevski, nezadovoljan suđenjem, razbio je vrata kod svlačionice, a Tino Sven-Sušić nazvao je, u prolazu, novinare smećem. Hajduku je ovo drugi poraz za redom i svakako se vidi frustracija i nezadovoljstvo u svlačionici bijelih.

Split je ovom pobjedom preskočio Slaven i došao na šesto mjesto te zaostaje samo bod za Zagrebom. Dodajmo da je ovo prva pobjeda Splita na Poljudu od kada nastupa u 1.HNL. Hajduk je ostao na četvrtom mjestu sa 37 bodova.