Split sačuvao pobjedu protiv Lokomotive

Split je sezonu otvorio pobjedom protiv Lokomotive...

Zoran Vulić/Getty Images

Split je unatoč velikim problemima s izostancima uspio u Parku mladeži svladati Lokomotivu 2:1. Vulić je morao sastaviti momčad bez šestorice standardnih igrača, ali uspjeli su domaći iskoristiti umor Lokomotive i upisati pobjedu. Prvu priliku imala je Lokomotiva u 11. minuti, kad je Andrijašević iz blizine pucao preko gola. Split se branio i čekao svoju priliku. U 20. minuti je uz malo sreće lopta stigla do Špehara, a on se oslobodio čuvara i lijepim udarcem svladao Zeleniku za vodstvo Splita.

Nekoliko minuta kasnije je Mrkonjić imao dobru priliku, no vratar gostiju je uspio spasiti svoju mrežu. Do kraja prvog dijela je Split bio mnogo bolji i imao je nekoliko opasnih situacija, ali rezultat se nije mijenjao. Dominacija Splita nastavila se i u drugom dijelu. Prvo Blagojević nije iskoristio dobru priliku, a onda je Mrčela s gol linije odbio udarac Bagarića.

U 57. minuti je Bagarić krenuo sam prema vratima Lokomotive, a Capan ga je oborio u kaznenom prostoru i zaradio isključenje. Blagojević je s bijele točke rutinski pogodio za 2:0. U 71. minuti je Marić bio sam pred vratima domaćina i smanjio je rezultat, no Lokomotiva ipak u posljednjih dvadesetak minuta nije ozbiljnije zaprijetila.

Split: Zagorac, Voon, Majstorović, Rrahmani, Rugašević, Blagojević, Vidović, Pervan, Špehar (od 49. Tomašević), Mrkonjić (od 86. Faletar), Bagarić (od 90. Roglić)

Lokomotiva: Zelenika, Bartolec, Mrčela, Capan, Bručić, Leko (od 78. Gržan), Andrijašević, Mišić, Puljić (od 68. Marić), Šovšić, Kolar (od 60. Fiolić)

Žuti kartoni: Mišić (42), Leko (61), Andrijašević (67), Tomašević (79), Pervan (87), Faletar (90)

Crveni karton: Capan (57)