Split senzacionalno eliminiran u županijskom kupu

Split iduće sezone neće nastupati u Hrvatskom nogometnom kupu...

{$alt}

Samo tjedan dana nakon poraza u finalu Kupa od Dinama Split je u polufinalu Kupa Splitsko-dalmatinske županije nakon izvođenja jedanaesteraca poražen od četvrtoligaša OSK-a iz Otoka, te iduće sezone neće biti u prilici ponoviti ovosezonski uspjeh. Split zbog malog koeficijenta mora igrati županijski kup, a prije dvije sezone je također u udarcima s bijele točke eliminiran od Hrvaca, Tada su otjerana četvorica igrača i bit će zanimljivo vidjeti hoće li sad biti novih turbulencija.

Kvesić je u 26. minuti doveo Split u prednost, ali je u 52. minuti Vučemilović-Stipanović izjednačio. U 63. minuti je Bagarić vratio prvoligaša u prednost, da bi u 70. minuti Roce povisio na 3:1. No, samo dvije minute kasnije Banić-Škojo je smanjio, a u 84. minuti je Bašić bio strijelac za 3:3. U šestoj seriji jedanaesteraca Samardžić je obranio udarac Galovića, a Plavša je pogodio za pobjedu OSK-a.

Zoran Vulić je izjavio: “Čestitam OSK-u na zasluženom slavlju. Nemam što dodati. Ako mi ne može sačuvati vodstvo 3:1 protiv četvrtoligaša stvarno trebamo razmisliti o tome kako dalje.”