Split Tommy i Futsal Dinamo poravnati na vrhu uoči posljednjeg kola

Splićani imaju bolji međusobni ogled od Futsal Dinama, pobjeda protiv Nacionala u posljednjem kolu donosi prvo mjesto uoči doigravanja.

Odigrane su utakmice 21. kola Prve hrvatske malonogometne lige, a novim pobjedama na vrhu su ostali poravnati Split Tommy i Futsal Dinamo.

Splićani su na Gripama sa 3:0 bili bolji od Crnice, a prvo ime susreta bio je Ante Ćorluka sa dva zgoditka, dok je jedan zabio kapetan Josip Suton. Dinamovci su imali puno teži zadatak i neugodno gostovanje u Osijeku, ali uspjeli su upisati nova tri boda. Dinamo je poveo na isteku poluvremena preko Hrvoja Penave, a pobjedu je potvrdio Kristian Čekol u 26. minuti susreta.

Utakmicu puno preokreta odigrali su u Makarskoj Novo Vrijeme i Nacional. Makarani su poveli preko Viniciusa, a prvak okrenuo golovima Jurišića i Postružina. U razmaku od jedne minute ponovo Vinicius, a zatim i Sokol donose novi preokret, a konačnih i najpravednijih 3:3 postavlja Postružin iz deseterca. Još jedan remi u ovom kolu upisali su Uspinjača i Brod 035. Domaćin je poveo preko Brkića, a Soldo izjednačio za Brođane i podijelu bodova.

Utakmica prepuna golova odigrala se u Zagrebu gdje je Alumnus bio bolji od Vrgorca. Vrgorac je poveo sa 4:1 nakon deset minuta igre, a već do poluvremena Alumnus je okrenuo rezultat u svoju korist 7:5. Do kraja utakmice mreže su se tresle još triput, a rezultat je završio 9:6 u korist Studenata. Najviše se istaknuo Ivan Herceg sa tri pogotka za Alumnus.

Potpićan je propustio doći do treće pobjede u sezoni i oprašta se od prvoligaškog futsala. Square je poveo već u drugoj minuti sa 2:0 golovima Reze i Leoskog, ali uporni domaćin okrenuo je rezultat u svoju korist i na odmor odlazi sa prednošću 5:3. Ipak sjajni Stjepan Rezo sa tri gola u nastavku susreta doveo je Square do pobjede 7:5. Rezo je na utakmici postigao pet pogodaka.