Split tommy osvajač kupa Hrvatske 2018. godine

Kapetan Vrgorca Duško Martinac postigao je pet pogodaka u završnici kupa.

Malonogometaši Split Tommyja osvojili su po deseti puta u svojoj povijesti naslov Kupa Hrvatske, a jubilarmu decimu osvojili su u Našicama u uzbudljivoj utakmici u kojoj su savladali HMNK Vrgorac.

Našice, SD Kralj Tomislav:

MNK Split Tommy – HMNK Vrgorac 3:2 (1:0)

gledatelja: 500

suci: Vedran Babić (Split) i Andrej Topić (Solin)

strijelci: 1:0 J.Suton 5′, 2:0 Đuraš 26′, 3:0 Fideršek 37′, 3:1 Martinac 38′, 3:2 Martinac (10m) 39′

MNK Split Tommy: Luketin, Ćorluka, J.Suton, Perić, Novak, Jukić, Grcić, Kosor, Ivanković, Đuraš, Fideršek, Marić, Tešija, Sekulić.

HMNK Vrgorac: Herceg, L.Suton, Pervan, Martinac, Horvat, Rašić, Kraljević, Kozarić, Vuković, Stanković, Gašpar, Subotić, Jurjević.

Splićani su u vodstvo došli već u petoj minuti golom hrvatskog reprezentativca Josipa Sutona, a taj rezultat je ostao do kraja prvog poluvremena.  Dubrovčanin u splitskim redovima Maro Đuraš pogodio je u 26. minuti za poduplanje vodstva, a utakmicu je praktički riješio Matej Fideršek golom za 3:0 samo tri minute prije kraja susreta.

Vrgorčani se nisu htjeli predati, kapetan Duško Martinac najprije je iz igre savladao Žarka Luketina u 38. minuti, a potom u sljedećoj minuti iskoristio je i deseterac nakon šestog prekršaja. Pokušali su Vrgorčani učiniti i senzaciju, međutim ostali su bez snage i Split je zasluženo osvojio trofej.