Split Tommy uvjerljivo slavio u Osijeku

Josip Suton bio je dvostruki strijelac na utakmici.

Osvajač Kupa Hrvatske u malom nogometu Split Tommyvraća se kući sa tri boda iz Osijeka nakon 4:0 pobjede u sklopu 19. kola 1.HMNL igranog u osječkoj dvorani Zrinjevac.

MNK Osijek Kelme – MNK Split Tommy 0:4 (0:3)

strijelci: 0:1 Ćorluka (3′), 0:2 Suton (11′), 0:3 Suton (20′), 0:4 Sekulić(33′)

Osijek Kelme: Konrad, Mijić, Šalaj, Pandurević, Kajfeš, Živković, Kundid, Ćurković, Grizelj, Dakić, Duvančić, Živanović, trener: Marin Smoje.

Split Tommy: Luketin, Ćorluka, Suton, Marić, Novak, Jukić, Kosor, Grcić, Ivanković, Đuraš, Tešija, Perić, Fideršek, Sekulić, trener: Victor Acosta Garcia.

Splićani su do vodstva došli u trećoj minuti kada je nakon akcije iz kornera precizan bio Ante Ćorluka. Nedugo zatim novi pokušaj iz prekida osujetio je Armando Kajfeš, oduzeo loptu i sjurio se prema Žarku Luketinu koji je na crti kaznenog prostora zaustavio udarac rukom, činilo se da je bio malo i vani, međutim suci se nisu oglasili. Split je i do drugog pogotka došao nakon akcije iz kornera, a ovog puta strijelac je bio kapetan Josip Suton u 11. minuti.

Mogao je Osijek Kelme smanjiti rezultat preko Ante Kundida koji je lijepo prošao, ali Luketin je ponovo zaustavio udarac. 16 sekundi prije odlaska na odmor Splićani su poveli sa 3:0, Tihomir Novak driblingom je stvorio višak i sve pripremio za Sutona kojemu je preostao najlakši i najslađi dio.

U prvoj minuti nastavka Luka Perić je za goste pogodio vratnicu, a nakon toga su zaigrali domaći malo bolje i odlučnije. Najbliži pogotku bio je Aleksandar Živanović čiji je udarac zaustavila vratnica, a odličnu priliku imao je ponovo Kajfeš kada ga je Luketin zaustavio u dva navrata u samo nekoliko sekundi. Konačni rezultat nakon krasne akcije Sutona i Marića postavio je Antonio Sekulić u 33. minuti. Posljednje četiri minute zaigrao je Osijek i sa igračem vratarom, međutim nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti Luketina.