Split tommy i Vrgorac petardom u finale kupa

Duško Martinac postigao je hattrick za prolaz Vrgorca u finale.

U sportskoj dvorani Kralja Tomislava u Našicama započela je završnica Hrvatskog kupa u malom nogometu kojeg je udomaćio MNK Našice. Splićani su očekivano sa petardom ušli u finale, ali isto su napravili na sveopće iznenađenje 1000 prisutnih ljubitelja malog nogometa i Vrgorčani protiv favorita Futsal Dinama.

MNK Našice – MNK Split Tommy 0:5 (0:4)

strijelci: 0:1 Perić 2′, 0:2 Ćorluka 12′, 0:3 Suton 13′, 0:4 Perić 14′, 0:5 Grcić 25′

MNK Našice: Banović, Pinter, Ćosić, Kapraljević, Torčić, Hvizdak, Kubaša, Tomić, Hovanjec, Amidžić, Jović, Rukavina, Runje, Galinec.

MNK Split Tommy: Luketin, Ćorluka, Suton, Perić, Novak, Jukić, Grcić, Kosor, Ivanković, Đuraš, Fideršek, Marić, Tešija, Sekulić.

Domaći malonogometaši nisu uspjeli pružiti veći otpor favoriziranim Splićanima, te je pitanje pobjednika riješeno već nakon 15-ak minuta. Split je već u drugoj minuti poveo nakon izigrane akcije iz prekida kada je Luka Perić ostao sam i neometan poslao loptu u praznu mrežu. Domaći su se grčevito branili, vratar Banović se istaknuo sa nekoliko intervencija, međutim u razmaku od samo dvije minute gosti su riješili pitanje pobjednika. Redom su Banovića matirali Ćorluka, Suton i po drugi puta Perić. U drugom dijelu pao je samo jedan pogodak koji je zabio Jakov Grcić u 25. minuti, a najbolju priliku za počasni pogodak Našice je imalo u 38. minuti kada je Vladimir Torčić iz deseterca pucao malo pored vrata.

Futsal Dinamo – HMNK Vrgorac 1:5 (1:2)

strijelci: 0:1 Jurjević 12′, 0:2 Martinac 19′, 1:2 Matošević 20′, 1:3 Suton 30′, 1:4 Martinac 37′, 1:5 Martinac 40′

Futsal Dinamo: Škorić, Kanjuh, Grbeša, Matošević, Penava, Hercigonja, Capar, Šulentić, Gagulić, Đulvat, Čekol, Dekanić, Prgomet, Rajh.

HMNK Vrgorac: Herceg, Suton, Pervan, Martinac, Horvat, Rašić, Kraljević, Kozarić, Vuković, Stanković, Gašpar, Subotić, Jurjević.

Vrgorčani su fantastičnom igrom iznenadili vodeću ekipu prve HMNL i odjurili u finale gdje ih čeka Split. Nakon početnog ispitivanja u kojima su Penava i Matošević pogodili vratnice, Vrgorac je u vodstvo doveo Mirko Jurjević u 12. minuti, a pred odlazak na odmor kapetan Duško Martinac poduplao je vodstvo nakon prekida. Ipak u posljednjoj minuti prvog dijela Vedran Matošević uspio je smanjiti rezultat i ostaviti Dinamovce u igri. Luka Suton u 30. minuti vratio je Vrgorcu prednost od dva pogotka, a zatim najbolji pojedinac utakmice Martinac golovima u 37. i 40. minuti trasira put Kamenjarima u finale.