Split u završnici utakmice došao do pobjede protiv Zagreba

Večerašnjim susretom na Gripama riješen je prvi od dva dvoboja koji “žuti” moraju odigrati na domaćem terenu do kraja regularnog dijela sezone. Osvajanje prvog mjesta koje im je nadohvat ruke pobjedom protiv Zagreba povećala bi već postojeću dozu elana, dok s druge strane osmoplasirani Zagreb u pretpostavci taktički pokušava zadržati osmo mjesto kako bi izbjegli najtežeg mogućeg protivnika u play-offu, Cedevitu. S obzirom da bi pobjedom protiv Splita prestigli Osijek poraz im pretpostavimo najviše odgovara u tom naumu.

Početkom utakmice Zagreb oprgava taj naum stvarajući na kraju prve četvrtine prednost od 15:27. Kod igre Splita možemo napomenuti kako igrač Širko nekoliko puta promašuje trice što i dovodi do ovakvog rezultata.

Drugu četvrtinu Split otvara brže i agresivnije s po dvije trice Subotića, no kao i u prvoj četvrtini nekoliko promašenih trica koštat će ih rezultata 29:45 s kojim odlaze na poluvrijeme.

Treću četvrtinu Split otvara do tada najboljom igrom cijele utakmice te nakon samo dvije minute dolazi na – 9. U zadnjoj minuti dolaze do izjednačenja pri rezultatu 54:54, a nekoliko sekunda prije kraja košem Kalajžića do 56:54.

U samoj završnici Zagreb smanjuje vodstvo Splita na +3 (72:69), ali Filipović u zadnjoj minuti pogađa tricu za 75:69 i sa dva slobodna bacanja u zadnjim sekundama postavlja konačni rezultat 77:71.

Najbolji igrač u redovima Splita Henrik Širko postigao je 21 koš uz 7 skokova i 9 asistencija, a u redovima Zagreba Pavle Marčinković s 16 koševa, 10 skokova i 5 asistencija.

Ovom pobjedom Split ostaje na prvom mjestu sa 43 boda, jednim više od drugoplasiranog GKK Šibenika, a Zagreb učvršćuje svoje osmo mjesto. U sljedećem kolu Split gostuje kod Jolly Šibenika, a Zagreb ugošćuje Hermes Analiticu Zagreb.