[VIDEO]Square, Novo Vrijeme, Uspinjača Gimka i Alumnus na završnici Kupa

Vrgorčani su na facebook profilu objavili video spornih detalja s utakmice.

Poznati su svi sudionici završnog Final Foura Kupa Hrvatske u malom nogometu. I dok su Square, Novo Vrijeme i Alumnus na domaćim parketima izborili plasman na završnicu, Uspinjača je to odradila kod drugoligaša Vinkovaca, no najburnije je bilo u Makarskoj odakle je Vrgorac otišao nezadovoljan suđenjem.

Uspinjača je kod drugoligaša Vinkovaca slavila sa naizgled rutinskih 1:4. Prvo poluvrijeme domaćin je držao u egalu, da bi onda u 24. minuti kada već nisu mogli Zagrepčani, Kujundžija prevario svoga vratara i olakšao gostima posao. Dvije minute kasnije Silvio Toth je podebljao vodstvo, a do kraja su Gordan Duvančić i Mislav Banek dovršili posao. Vinkovčani su preko Antunovića ipak postigli zasluženi počasni pogodak.

Derbi četvrtfinala igrao se u Gospinom polju gdje je gostovao Split. 1000 gledatelja šokirao je Alen Marić golovima u trećoj i četvrtoj minuti, no Blago Gašpar i Damjan Šulić do odmora poravnavaju rezultat. U 30. minuti Maro Đuraš pogađa sa preokret, a četiri minute kasnije Ante Ćorluka pogađa sa novo izjednačenje. Rapsodija golova nastavila se u sljedećoj minuti, Ante Daničić zabija za novu prednost Squarea, a Marić hattrickom postavlja 4:4. Ipak Square je došao do pobjede golom Stjepana Reze u 38. minuti.

Novo Vrijeme je teže od očekivanog savladalo Vrgorac. Ante Kraljević je doveo goste u vodstvo, a Duje Bajrušović i Mate Vuković pogađaju za preokret prije odlaska na predah. Vedran Kazazić u 30. minuti zabio je za 3:1, a pet minuta prije kraja Josip Suton vraća Splićane na gol zaostatka. Konačnih 4:2 postavio je Bajrušović dvojim drugim pogotkom u posljednjim sekundama utakmice. Vrgorčani su nakon susreta bili ogorčeni suđenjem, te su na svome službenom facebook profilu objavili priopčenje koje možete u cijelosti pročitati:

Nakon današnje detaljne analize sinošnje utakmice četvrtfinala kupa i mnogobrojnih poziva naših navijača kao i mnogobrojnih objektivnih zaljubljenika u futsal iz cijele Dalmacije bili smo primorani izaći u javnost sa videom dviju najspornijih odluka takozvanog najboljeg sudačkog dvojca u svijetu futsala, Nikole Jelića i Saše Tomića! Ne želimo umanjit pobjedu NV te još jednom čestitamo na prikazanoj igri i sportskom ponašanju.
Moramo priznati da smo bili i više nego zadovoljni kad smo saznali delegirani sudački dvojac za sinošnju utakmicu, očekivali smo da će igrači na terenu i treneri pokraj terena odlučiti koja ce ekipa u Final Four, ali nam se dogodio najgori scenario da sudački dvojac postanu glavni glumci i režiseri nečega sto je po svemu praznik futsala i najbolja promocija ovoga sporta u Hrvatskoj!
Moramo napomenuti ljubiteljima futsala da je od samog početka utakmice sudjenje bilo i više nego tendeciozno, akumuliranim prekršajima se pokušalo otupiti svima poznata agresivnost igrača Vrgorca, dok se igračima NV nisu sudili evidentni prekršaji. Kad je postalo očigledno da je Vrgorac po svemu sinoć bio bolji takmac sudački dvojac je posegnuo za nečim što možemo blago nazvati bezročnom kradjom što svi možete i vidjeti u videu kojeg smo morali pokazati svima da bi znali da ovo nije samo prazna priča nekoga tko je izgubio!
Sinoć su Nikola Jelić i Saša Tomić oduzeli san svih ljudi koji vole klub iz Vrgorca, ali im isto tako obećavamo da će mo se vratiti još jači i bolji i da će mo napraviti sve da donesemo dugo sanjani trofej našim vjernim Kamenjarima!

Alumnus je u Sesvetama bio bolji od drugoligaša Petrinjčice rezultatom 4:1. Gosti su golom Borisa Baničeka u trećoj minuti iznenadili prvoligaša, da bi Domagoj Durlen u 17. minuti izjednačio. U 27. minuti, Baniček se opet upisao u strijelce, ali pogodio je krivu mrežu. U posljednje četiri minute, Alumnus je preko Darija Markića i Ante Matana potvrdio pobjedu i prolazak.