Srbija bolja od Hrvatske u finalu Svjetske lige

Srbija vs Hrvatska: 9:6 (1:1, 1:3, 3:1, 4:1).

Hrvatski vaterpolisti/ Foto: Robert Valai

Vaterpolisti Srbije osvojili su završnicu Svjetske lige u talijanskom Bergamu pobjedom nad hrvatskom reprezentacijom 9:6 čime su ostvarili plasman na Olimpijske igre u Riju 2016. godine.

Bio je to Srbiji sedmi finale završnice i sedma pobjeda, dok je izabranicima Ivice Tucka to bio treći finale i drugi poraz. Ovom pobjedom Srbija je obranila naslov iz prošle godine kada je slavila u Dubaiju osvojivši nagradu od 100 tisuća američkih dolara.

Hrvatska je odlično krenula u susret u kojemu je do poluvremena vodila rezultatom 4:2, a nakon pet minuta treće četvrtine imali su 5:3, no nisu izdržali do kraja.

Srbija na kraju treće i početkom posljednje četvrtine radi prijelomnu seriju 5:0 koja je slomila Barakude i odvela ih u ponor iz kojeg se nisu uspjeli vratiti.

U redovima Hrvatske najbolji su bili Sandro Sukno i Maro Joković s dva pogotka, dok je kod Srbije najbolji bio Duško Pijetlović sa tri zgoditka. Istaknuo se i hrvatski vratar Josip Pavić s 13 obrana koje nisu bile dovoljne Barakudama.