Srbija slavi, U20 reprezentacija osvojila svjetski naslov protiv Brazila!

Mladi nogometaši Srbije u finalu su bili bolji od vršnjaka iz Brazila rezultatom 2:1 nakon produžetaka.

Reprezentacija Srbije do 20 godine novi je prvak svijeta netom završenog Mundijala na Novom Zelandu. Do trofeja su došli preko nogometaša Brazila koje su teškom mukom svladali u finalu nakon produžetaka rezultatom 2:1.

Na prvi pogodak čekalo se drugo poluvrijeme i 70. minuta kada je mrežu Brazila načeo Mandić, ali Carioce odgovaraju samo tri minute kasnije preko Pereire čiji pogodak odvodi utakmicu u produžetke.

Tamo nije bilo pogodaka do 118. minute kada Srbija bježi u jednu od svojih opasnih kontri koju je naposljetku realizirao Maksimović za veliko slavlje mladih reprezentativaca Srbije.

U borbi za treće mjesto Mali je u afričkom okršaju bio bolji od Senegala rezultatom 3:1. Upravo je Srbija izbacila Mali nakon produžetaka, a zanimljivo je kako su im u dvobojima četvrtfinala te osmine finala protiv SAD-a i Mađarske također bili potrebni produžeci za prolaz dalje, odnosno mlade Amerikance izbacili su tek nakon izvođenja jedanaesteraca.