Srbija šokirala Brazil i plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva

Srbija je lakoćom svladala Brazil i plasirala se u polufinale. Srbija - Brazil 84:56 (21:17, 16:15, 29:12, 18:12).

SVJETSKO PRVENSTVO – ČETVRTFINALE

SRBIJA – BRAZIL 84:56 (21:17, 16:15, 29:12, 18:12)

SRBIJA: Teodosić 23, Simonović, Jović, Bogdanović 12, Bjelica 8, Marković 9, Kalinić 5, Birčević 3, Krstić 10, Raduljica 10, Katić, Štimac 4.

BRAZIL: Machado, Neto 6, Hettsheimeir 2, Taylor, Garcia 8, Huertas 4, Barbosa 5, Varejao 12, Giovannoni, Hilario 4, Vieira 12, Splitter 3.

Svjetsko prvenstvo dobilo je i trećeg polufinalista. To je reprezentacija Srbija koja je nakon Grčke pregazila i Brazil te tako spremna i puna motiv čeka pobjednika dvoboja Španjolska – Francuska.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena nitko nije mogao naslutiti da će se izabranici Saše Đorđevića tako poigrati s protivnikom. Na odlasku na veliki predah semafor je pokazivao 37:32. U trećoj dionici, na krilima Teodosića koji je dirigirao igrom Srbije, na terenu je postojala samo jedna ekipa. Pogađali su sa svih pozicija i već deset minuta prije kraja riješili su pitanje pobjednika.

Preostalo je samo utakmicu mirno privesti kraju što su i učinili te su na koncu slavili s velikih 84:56. Iznenađujuć je to rezultat, ako uzmemo u obzir da su Brazilci bez većih problema slavili u skupini 81:73. Večeras je u redovima Srbije najefikasniji bio Teodosić s 23 poena. Za Brazilce su Varejao i Vieira postigli 12.