Srbija svladala Francusku i plasirala se u finale Svjetskog prvenstva

U drugom polufinalu Svjetskog prvenstva Srbija je svladala Francusku. Francuska - Srbija 85:90 (15:21, 17:25, 14:15, 39:29).

SVJETSKO PRVENSTVO – POLUFINALE

FRANCUSKA – SRBIJA 85:90 (15:21, 17:25, 14:15, 39:29)

FRANCUSKA: Heurtel 12, Batum 35, Diot 2, Lauvergne 4, Kahudi, Jackson 3, Fournier 10, Pietrus, Gobert 4, Diaw 13, Tillie, Gelabale 2.

SRBIJA: Teodosić 24, Simonović 2, Jović, Bogdanović 13, Bjelica 10, Marković 11, Kalinić 8, Birčević, Krstić 11, Raduljica 11, Katić, Štimac.

U drugom polufinalu vidjeli smo dvoboj ekipa koje su ponajviše iznenadile na prvenstvu. Na koncu su Srbi u napetoj završnici svladali “Tricolore” te tako još jednom iznenadili košarkaški svijet.

Na krilima fenomenalnog Miloša Teodosića izabranici Saše Đorđevića furiozno su krenuli u utakmicu. Batum, Diaw i i suigrači “orali su i kopali” su za svaki poen, dok su s druge strane Srbi mnoštvom laganih poena kažnjavali pomalo i naivne greške protivnika. Na veliki predah se s velikih plus 14.

U trećoj četvrtini igralo se koš za koš, a naši susjedi nisu dopustili Francuzima da se približe. U zadnjih deset minuta ušlo se s rezultatom 46:61. Na scenu je tada stupio Nicholas Batum koji je na koncu ubacio 35 poena i doveo je svoju momčad u rezultatski priključak. S nekoliko teških poena Bogdana Bogdanovića Srbija nije dopustila preokret i u tricaškoj završnici izborili su zasluženu pobjedu. Konačni rezultat glasi 85:90.

Srbija će u nedjelju igrati veliko finale protiv Amerikanaca dok će se Francuzi zadovoljiti borbom za broncu u reprizi prošlogodišnjeg finala Eurobasketa protiv Litve.