Srbin šokirao Isnera! Još jedan Amerikanac ostao u trci za završni Masters

Krajinović je iznenađujućom pobjedom nad Isnerom došao do svog prvog ATP finala.

Srpski tenisač Filip Krajinović prvi je finalist ATP turnira iz serije “masters 1000” u Parizu. On je u polufinalu nadigrao Amerikanca Johna Isnera sa 6-4, 6-7 (2), 7-6 (5)

Za 25-godišnjeg Somborca Krajinovića plasman u finale Pariza je daleko najbolji rezultat u karijeri, jer će u nedjelju nastupiti u svom prvom ATP finalu.

Krajinović je uoči turnira u Parizu zauzimao 77. mjesto na ATP ljestvici, najbolji plasman u karijeri bilo mu je 75. mjesto prije dva tjedna, a nastup u glavnom ždrijebu morao je izboriti kroz kvalifikacije.

Isner je prošle godine igrao u finalu Pariza, a porazom od Krajinovića ostao je bez izgleda za odlazak na završni “masters” koji će se igrati u Londonu od 12. do 19. studenoga. Za plasman na “masters” Isner je morao osvojiti turnir.

U drugom polufinalu Amerikanac Jack Sock bio je bolji od 35-godišnjeg Juliena Benneteaua s uvjerljivih 7:5, 6:2.

Porazom Isnera Sock je ostao jedini konkurent Španjolcu Pablu Carrenu za posljednje, osmo mjesto koje vodi u London. Ukoliko Sock osvoji turnir, on će se pridružiti Španjolcu Rafaelu Nadalu, Švicarcu Rogeru Federeru, Nijemcu Alexanderu Zverevu, Austrijancu Dominicu Thiemu, našem Marinu Čiliću, Bugarinu Grigoru Dimitrovu i Belgijancu Davidu Goffinu kao osmi sudionik “mastersa”, dok bi u slučaju Sockova neuspjeha osmi sudionik završnog turnira postao Carreno.