Srđan Lakić strijelac za trijumf Paderborna

Srđan Lakić donio je pobjedu svojoj momčadi u 28. kolu Bundeslige...

Srđan Lakić/Foto: Gettyimages

Važna tri boda upisao je u 28. kolu Bundeslige Paderborn, pobijedivši s rezultatom 2:1 Augsburg pred svojim navijačima.

Važan faktor u trijumfu domaćeg sastava bio je hrvatski napadač Srđan Lakić, koji je u 60. minuti bio najviši u skoku nakon odličnog ubačaja Floriana Hartherza te je loptu pospremio u lijevi kut mreže Marwina Hitza.

Benteler Arena prvi je put proključala, pak, u 48. minuti – Paderborn je u vodstvo doveo Kachunga, premda je na tribinama vrlo brzo zavladao muk nakon izjednačujućeg zgoditka Hojbjerga.

Lakić je ukupno uputio dva udarca u okvir gola, imao je više od 75 posto uspješnih dodavanja, a pogodak koji je zabio drugi mu je bundesligaški u dresu nove momčadi. Na terenu je bio do 77. minute, kad ga je zamijenio Kutschke.