Srebro za hrvatske mininogometaše

Hrvatska je poražena u finalu...

Mininogometna reprezentacija Rumunjske osvojila je zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u Vrsaru. Hrvatska je srebrna nakon poraza 5:1 u finalu, a bronca je u debitantskom nastupu pripala Bosni i Hercegovini. Najboljim igračem miniEURA proglašen je hrvatski kapetan Zoran Lukavečki.

Hrvatska je u polufinalu bila bolja od Bosne i Hercegovine i tako se plasirala u finale Europskog mininogometnog prvenstva. U finalu je bilo oko 2500 gledatelja u Vrsaru, Hrvatska se nadala zlatu, ali nažalost u 40. sekundi Rumunji su poveli. Nakon toga su u 14 minuti povisili na 2:0 i u 30. minuti riješili dvoboj pogotkom za 3:0.

Hrvatska je pokušala preokrenuti utakmicu na svoju stranu, igrali su bez vratara, no Tanase u 32. minuti zabija za 4:0, Prpić je odmah minutu nakon smanjio na 4:1. Ali, odmah nakon izvođenja centra Rumunji su zabili i peti pogodak. Vratar Rumunjske Radulescu obranio je nekoliko teških udaraca hrvatskih igrača i poveo svoju momčad prema četvrtom uzastopnom naslovu prvaka Europe.

Hrvatski izbornik Tvrtko Močibob je izjavio kako je Rumunjska bila bolja i dodao: “Nismo se uspjeli vratiti nakon što smo primili dva gola iz prekida. Njihov golman bio je odličan, a nama je po ovom teškom terenu bilo teško igrati i uspostaviti našu igru. Dečki su se borili i žao nam je što nismo osvojili zlato, ali i ovo srebro je stvarno velik uspjeh i treba ga lijepo proslaviti. Atmosfera u reprezentaciji bila je fenomenalna.”

Nagradu za fair-play dobila je reprezentacija Turske, a najbolji strijelac je Marko Vujica iz Bosne i Hercegovine sa sedam postignutih pogodaka. Rumunjima je trofej za prvo mjesto uz vatromet uručio predsjednik Europskog mininogometnog saveza Razvan Burleanu, a priznanja za drugo i treće mjesto Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini predao je predsjednik Hrvatskog mininogometnog saveza Bruno Alpeza.