Srna izgubio ukrajinski Superkup

Dinamo Kijev svladao je Šahtar u finalu ukrajinskog Superkupa...

Domagoj Vida i Eduardo. Foto: facebook.com/fcshakhtar

Hrvatski reprezentativni kapetan Darijo Srna nije uspio podići još jedan trofej sa svojim Šahtarom uoči početka nove prvenstvene sezone u Ukrajini.

Aktualni prvak kijevski Dinamo bio je bolji poslije raspucavanja jedanaesteraca, a nakon što je regularnih 90 minuta nadigravanja okončano s miroljubivih 1:1.

Darijo Srna. Foto: facebook.com/fcshakhtar

Šahtar je poveo pogotkom Freda u 58. minuti utakmice, no spas svojoj momčad – pokazat će se kasnije i presudan trenutak ogleda – djelo je još jednog Hrvata, Domagoj Vide, koji je poravnao rezultat deset minuta do kraja.

U ruletu jedanaesteraca u Dinamovim redovima neprecizan je bio tek Garmaš, dok su za Šahtar promašili Bernder i Seleznjov.