Darijo Srna otvorio je 'bravu' Dynama za Šahtarovo osvajanje ukrajinskog Superkupa...

Darijo Srna/Getty Images

Nogometaši Šahtara osvojili su ukrajinski Superkup po treći put uzastopce nakon što su u Odesi svladali Dynamo rezultatom 2:0, a jedan od ključnih igrača rudara bio je hrvatski reprezentativni kapetan Darijo Srna.

Pogodaka nije bilo sve do 90. minute, kad je golman Kijevljana Aleksandr Šovkovski u kaznenom prostoru srušio Alexa Teixeiru te zaradio izravni crveni karton, a jedanaesterac je u pogodak pretvorio Srna.

Samo minutu kasnije, u sudačkoj nadoknadi vremena, precizan je bio i Bernard, potvrdivši tako novi trofej Šahtara. Nervoza Dynamovih nogometaša još je jednom kulminirala u šestoj minuti nadoknade, kad je isključen i Sergej Ribalka.

Eduardo da Silva, koji se prije nekoliko dana vratio u redove Šahtara, ogled je promatrao s klupe za pričuve, dok je Domagoj Vida u dresu Dinama odigrao cijeli susret.