Srna opet strijelac

Darijo Srna postigao je novi pogodak...

Darijo Srna/Foto: shakhtar.com

Šahtar je u dramatičnom gradskom derbiju svladao Olimpik 3:2, a jedan od strijelaca bio je i kapetan Darijo Srna. Šahtar je u 17. minuti ostao s igračem manje nakon isključenja Ordetsa zbog prekršaja za kazneni udarac. Pyatov je uspio obraniti pokušaj Kadimyanova s bijele točke, no Kadimyanov je prvi stigao do odbijene lopte i rutinski postigao pogodak. Igrala se 38. minuta kad je Teixeira izjednačio također s bijele točke.

U 67. minuti je Lysenko pogodio za prednost Olimpika 2:1. Treći kazneni udarac na utakmici vidjeli smo u 79. minuti, a Olimpiku je tada isključen Conde. Srna je bio precizan s bijele točke, a u sudačkoj nadoknadi je Teixeira svojim drugim pogotkom donio slavlje Šahtaru.

Ovime se Šahtar izjednačio s kijevskim Dynamom na vrhu ukrajinskog prvenstva, ali momčad Domagoja Vide i Nike Kranjčara ima utakmicu manje.