Srna strijelac u remiju Šahtara

Darijo Srna pogodio je iz jedanaesterca u remiju Šahtara (2:2) kod Metalista u Harkivu.

Darijo Srna/Getty Images

Ukrajinski Šahtar remizirao je s Metalistom 2:2 u 16. kolu ukrajinske lige, a na listu se strijelaca upisao i hrvatski reprezentativni kapetan Darijo Srna.

Metalist je poveo zaslugama Dovgija već u 13. minuti susreta, a takav se rezultat na semaforu zadržao sve do konca prvog dijela igre, kad je Darijo Srna sigurno realizirao kazneni udarac i izjednačio na 1:1.

Dvadesetak minuta prije kraja Luiz Adriano potpuno preokreće rezultat u korist gostujućeg sastava, no klub iz Donjecka čak i s igračem više (isključenje je zarađeno prigodom kaznenog udarca) u posljednjoj minuti nesretno kapitulira (Prijomov) te propušta uknjižiti sva tri boda.

Na prvenstvenoj ljestvici vodeći Dinamo sada ima utakmicu manje i četiri poena više te će imati prigodu još se malo odmaknuti rudarima u borbi za podizanje pokala namijenjenog prvaku. Šahtar ljedeći tjedan čeka zahtjevan ogled uzvrata osmine finala Lige prvaka kontra Bayerna.