Srni 2 utakmice i 5000 eura kazne

Ispada da je Cagliari u sudačkoj nadoknadi bod platio 23.500 eura.

Bivši reprezentativac i kapetan Vatrenih, Darijo Srna kažnjen je sa dvije utakmice zabrane igranja i 5000 eura novčane kazne zbog crvenog kartona koji je dobio u utakmici 15.kola Serie A između Cagliarija i Rome.

Roma je vodila 2:0 golovima Cristantea i Kolarova, a Ionita je smanjio rezultat u 84. minuti. Srna i Ceppitelli dobili su crvene kartone u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, a Cagliari je s dva igrača manje uspio izjednačiti golom Saua.

Iako su bili isključeni, obojica su utrčali u teren proslaviti pogodak, pa je disciplinska komisija i to uzela u obzir. Ceppitelli je također dobio zabranu nastupa na dvije utakmice, a njegova novčana kazna je veća od Srnine i iznosi 6500 eura.

Osim isključenog dvojca kaznu od 5000 eura dobio je i predsjednik kluba, Tommaso Giulini zbog vrijeđanja suca, a sam klub mora platiti 7000 eura zbog pjevanja pogrdnih pjesama navijača o sucima.

Ispada da je dugačka sudačka nadoknada donijela 23.500 eura vrijedan bod.