Srpske odbojkašice najbolje u Europi

Srpske odbojkašice postale su europskim prvakinjama prvi put nakon 2011. godine.

Odigran je i posljednji susret Europskog prvenstva u odbojci za žene. U zadnjem dvoboju sukobile su se reprezentacije Nizozemske i Srbije.

Utakmica je započela ravnopravnom borbom, a prvi set je odnijela Srbija (20-25). U drugi su set nizozemske odbojkašice krenule još odlučnije, no ni to nije bilo dovoljno za pobjedu u setu. Srbija je drugi set osvojila rezultatom 22-25. Vodstvo koje su Nizozemke ostvarile na početku trećeg seta držale su do kraja (25-18).

Ispostavilo se da će četvrti set biti i posljednji. Srpske odbojkašice osvojile su set (18-25), a time i utakmicu te su postale europske prvakinje. Srbiji je ovo drugi naslov prvaka Europe.

Za brončanu medalju borile su se reprezentacije Azerbajdžana i Turske. Turske odbojkašice utišale su domaću publiku i osvojile treće mjesto rezultatom 1:3 (25-22, 21-25, 14-25, 8-25).