St. Petersburg: Vekić fantastičnim preokretom nad Kazahstankom do četvrtfinala

Vekić lovila rezultat, pa u trećem setu potpuno slomila Kazastanku za četvrtfinale St.Petersburga!

Sportske novosti

Prva nositeljica i prošlogodišnja finalistica  turnira na tvrdoj podlozi u St. Petersburgu, Donna Vekić, odnijela je treću uzastopnu pobjedu na prestižnom teniskom natjecanju. Nakon pobjede  u prvome kolu nad domaćom predstavnicom Veronikom Kudermetovom sa 7:6 (5), 6:7 (4), 6:4 nastavila je sjajan niz u Rusiji, ali uz puno oscilacija u igri.

Danas se u drugome kolu susrela sa 23-godišnjom Kazastankom, Niginom Abduraimovom, inače 309. igračicom svijeta. Vekić je u meč ušla kao veliki favorit, no na kraju se ispostavilo da mlada Kazastanka neće biti tako lak zadatak. Naša je tenisačica tako lovila skoro dva seta prednosti, prvi je otišao u korist 309. igračice svijeta, dok je na početku drugog  gubila sa 0:3.

No tada pri  rezultatu 6:5 za Abduraimovu, Osječanka se budi i izjednačuje na 6:6 . Otišlo se u tie break, gdje je bolje odigrala te zasluženo odnijela drugi set sa 7:6 (2). U odlučujućem je setu ostavila protivnicu na samo jednom gemu, pokazala daleku bolju igru, te se u plasirala u četvrtfinale rezultatom 6:1.

Pomalo neiskusnoj je Kazastanki bio to tek sedmi meč sa ponajboljim tenisačicama, pa bi sve osim poraza bilo ugodno iznenađenje te vjerojatno pobjeda karijere.

Četvrtfinalni meč  održati će se u  petak, 22. rujna, u 10 sati po lokalnome vremenu. Protivnica našoj najbolje rangiranoj tenisačici (46.mjesto WTA)biti će Ruskinja Olge Savinih (WTA 285) koja je sa 6:1, 6:1 bila bolja od sunarodnjakinje Sofye Lanser.