Jovetić i Aguero na Etihadu srušili Liverpool, Dejan Lovren sukrivac za dva pogotka

Lovren se u 41. minuti nije snašao prilikom Nasrijevog ubačaja u 16-erac; loptu je glavom spustio točno pred Jovetića

Joe Allen, Dejan Lovren, David Silva i Alberto Moreno/Getty Images

Manchester City svladao je Liverpool u prvom pravom derbiju Premiershipa ove sezone.

Momčad Manuela Pellegrinija slavila je na Etihadu s 3:1, a junak utakmice bio je strijelac prva dva pogotka Stevan Jovetić. Sergio Agüero pridružio mu se samo 23 sekunde nakon što je ušao u igru. Dejan Lovren nije se proslavio kao ni ostatak obrane Liverpoola jer je bio sukrivac za prvi i treći gol.

Servirana lopta za Jovetića

Hrvatski je stoper u 41. minuti trebao bolje reagirati nakon što je Samir Nasri s desne strane ubacio loptu u šesnaesterac. David Silva loše je uštopao loptu, no Lovren ju je glavom spustio pred natrčalog Jovetića, koji je iskoristio nespretnost desnog bočnog Alberta Morena i probušio Mignoleta za 1:0.

Isti je igrač u 55. minuti povisio na 2:0 nakon prekrasne kombinacije s Nasrijem kojega je uposlio petom, a ovaj mu s desne strane vratio u sredinu.

Gol-tehnologija potvrdila autogol

Aktualni prvaci su do trećeg pogotka stigli preko Sergija Agüera koji je netom utrčao s klupe. Argentinac je uočio prazan prostor prilikom dugačkog dodavanja Jesúsa Navasa, lakoćom prestigao Lovrena i pospremio loptu u mrežu.

Počasni pogodak za Liverpool zabio je igrač Citya, a potvrdila ga je gol-tehnologija. Pablo Zabaleta našao se na krivom mjestu nakon što je Hart obranio udarac Lamberta, jer lopta se od njegovog koljena odbila iza crte.

Premier liga, 2. kolo, rezultati

Aston Villa – Newcastle 0:0, Chelsea – Leicester 2:0, Crystal Palace – West Ham 1:3, Southampton – West Bromwich 0:0, Swansea – Burnley 1:0, Everton – Arsenal 2:2, Hull – Stoke 1:1 (Jelavić 42′), Tottenham – QPR 4:0, Sunderland – Manchester United 1:1, Manchester City – Liverpool 3:1.

Redoslijed: 1. Tottenham 6, 2. Chelsea 6, 3. Manchester City 6, 4. Swansea 6, 5. Arsenal 4, 6. Hull 4, 7. Aston Villa 4…