Stipe Žunić izborio finale Europskog prvenstva u Amsterdamu

Hrvatski atletičar Stipe Žunić plasirao se u finale Europskog prvenstva u Amsterdamu osvojivši u kvalifikacijama bacanja kugle šesto mjesto. Norma za finale bila je 20,30 metara ali je taj rezultat dohvatilo samo petero natjecatelja pa su ostali ušli u finale po rezultatu. Žunić (25) je kuglu bacio 20,24 osvojivši tako šesto mjesto.

Od ostalih naših predstavnika, Nedžad Mulabegović i Filip Mihaljević nisu se uspjeli probiti među 12 najboljih koji će u nedjelju u 17.30 krenuti u borbu za medalje. Mihaljević (21)  je u kvalifikacijama bacao slabo osvojivši tek 22. mjesto s rezultatom 18,72 metara dok  je Mulabegović (35) zauzeo  15. mjesto bacivši kuglu 19,55 metara što je bilo nedovoljno za prolaz dalje.

Najbolji rezultat u kvalifikacijama imao je Nijemac David Strol koji je bacio kuglu 20,84 metara.