Stolni tenis: Kadetkinje u zadnji tren ostale bez medalje na Europskom prvenstvu

Ženska stolnoteniska kadetska reprezentacija Hrvatske ipak nije uspjela izboriti polufinale Europskog prvenstva koje se održava u slovačkoj Bratislavi.

Hrvatske kadetkinje u potpunosti su ispunile očekivanja u ranijoj fazi natjecanja na Europskom prvenstvu, no protiv trećih nositeljica turnira ipak su kapitulirale s 3:0 i tako se oprostile od borbe za medalje, kojoj su se – prema prikazanom – imale itekako pravo nadati.

U prvome meču Ema Marn (STK Aquaestil Duga Resa) pružila je solidan otpor Holmstein, no izgubila s 1:3, da bi u drugom susretu dana Pavlović odlično krenula protiv favorizirane Kallberg (četvrta kadetkinja Europe), da bi pokleknula i izgubila s identičnih 3:1.

Marn i Pavlović u meču za prestiž, protiv Holmstein i Kallberg, borile su se do samoga kraja, no nisu uspjele ostvariti ništa više od časnog (0:3) poraza. U borbi za peto mjesto u prvom su susretu lako svladale Bjelorusiju, a konačni plasman odredit će ogled s Čehinjama.

“Nažalost, nismo uspjeli. Dojma sam da je u ključnim trenucima nedostajalo svježine, osobito kod Eme Marn. Baš u meču za medalju došla je na naplatu stanka zbog ozljede, no iako je bilo 3:0 ne može se kazati da smo izgubili bez borbe. Marn je imala odličnu prigodu, ispustila je dvije set lopte u drugom setu, potom uzela treći i u četvrtom vodila, ali opet nije uspjela slaviti”, komentirao je trener Nikica Vukelja.

Juniorke će se pak upustiti u okršaj za deveto mjesto nakon što su svladale Švicarke (3:0) i Poljakinje (3:1), a za što bolju poziciju sučelit će im se selekcija Njemačke. Juniori su imali vrlo loš dan, s dva poraza protiv Slovačke i Mađarske, a o konačnom plasmanu (petnaesto mjesto) odlučit će meč kontra Bjelorusije, od kojih su momci u doigravanju izgubili s 3:1.

Kadeti su pak posljednjeg dana natjecanja uspjeli nadigrati Crnu Goru s 3:2, no iste sreće nisu bili u borbi za plasman od 29. do 32. mjesta (poraz od Austrije s 3:1). Posljednji meč odigrat će kontra Švicarske, a odlučivat će se o 30. i 31. mjestu.