Stoperi sačuvali nadu Hajduku

U prvoj utakmici drugog pretkola Europske lige Hajduk je u gostima poražen od Kopera 3:2...

Goran Milović/Foto: HNK Hajduk

U prvoj utakmici drugog pretkola Europske lige Hajduk je bio prilično loš u gostima kod Kopera i domaći su slavili 3:2. Burićeva momčad je bila iznimno oslabljenja izostankom Ohandze i to se jako primijetilo u igri. Kamerunac će vrlo vjerojatno biti spreman za uzvrat i Hajduk će imati dobre izglede za plasman u iduće pretkolo. Splićani su u Sloveniji imali gotovo domaćinsko atmosferu jer je mnogo navijača kupilo ulaznice na stadionu, iako je Torcida imala pravo na tek 130 ulaznica.

Već u petoj minuti Hajduk je mogao povesti kad je Milović nakon kornera glavom uposlio Maglicu, no domaća obrana je blokirala njegov udarac. Dvije minute kasnije stigla je kazna i to upravo poslije ubacivanja iz kuta kad je Halilović skočio bolje od Milovića i glavom svladao Kalinića. Nije to bila posebno atraktivna utakmica budući da su igrači obje momčadi imali mnogo pogrešnih dodavanja. U 17. minuti je obrana Hajduka opet jako loše reagirala nakon kornera i Koper je to iskoristio preciznim udarcem glavom Rahmanovića.

Igrala se 20. minuta kad su Slovenci odigrali brzu kontru, no Galešić je loše ubacio. Hajduk je dvije minute kasnije uzvratio nepreciznim pokušajem Balića iz daljine. Vezni red Hajduka je, nakon vrlo dobrog početka sezone, na današnjoj utakmici potpuno podbacio. No, ipak smo u 29. minuti vidjeli loptu u domaćoj mreži i to opet nakon kornera. Roguljić je lijepo ubacio, a Milović je preciznim udarcem s desetak metara smanjio na 2:1. U 36. minuti je Galešić bio sam pred Kalinićem, no Nižić je sjajnim uklizavanjem u posljednji trenutak otklonio opasnost.

Domaći su 40. minuti nevjerojatno lako izigrali obranu Hajduka i Rahmanović je svojim drugim pogotkom povisio na 3:1. Hajduk je uzvratio sjajnim udarcem Roguljića u posljednjoj minuti prvog dijela, no Simčić je krajnjim naporom spasio svoju mrežu. Burić je uoči nastavka uveo Kiša umjesto Balića. U 49. minuti obrana Hajduka opet nije dobro reagirala u skoku nakon kornera, ali Ivančić nije bio precizan. Tri minute potom je Vlašić ubacio za Kiša, čiji udarac je otišao pored gola.

Potom se Koper povukao i čuvao veliku prednost. Hajduk je preuzeo kontrolu lopte, ali stvarao je premalo prilika. Do 78. minute nismo vidjeli apsolutno ništa zanimljivo, a onda je Tudor oboren nekoliko centimetara izvan kaznenog prostora. Caktaš je odlično pucao iz slobodnog udarca, no Simčić je lijepom paradom obranio. Igrala se 83. minuta kad je Maloku pucao glavom nakon ubačaja Pejića, ali je domaći vratar opet bio siguran. Splićani su dvije minute prije kraja sudačke nadoknade postigli iznimno važan pogodak i to još jednom nakon kornera. Nižić je lijepo glavom pogodio za svoj prvijenac u dresu Hajduka u 50. nastupu.

Koper: Simčić, Hadžić, Halilović, Sme, Crnigoj, Krivičić, Guberac, Galešić, Rahmanović (od 60. Pučko), Ivančić (od 71. Štromajer), Palčić

Hajduk: Kalinić, Tudor, Nižić, Milović, Pejić, Jefferson, Balić (od 46. Kiš), Caktaš, Vlašić, Roguljić (od 70. Maloku), Maglica (od 74. Radčenko)