Stopostotni Ante Tomić odveo Barcelonu do pobjede

Hrvatski centar briljirao je u pobjedi nad Maccabijem 89:71 i završio utakmicu bez promašaja!

Ante Tomić/Getty Images

Barcelona je u Blaugrani dočekala branitelje naslova i europskog giganta iz Tel Aviva, Maccabi. Iako se očekivao susret na poen-dva razlike, domaći su košarkaši od početka krenuli čvrsto i snažno, što gosti nisu mogli pratiti. Prednost Barcelone je rasla i narasla na poluvremenu na, kako se na kraju ispostavilo, nedostižnih +13.

Na startu drugog dijela gosti su uspjeli smanjiti zaostatak na ‘svega’ sedam poena, no tada Barcelona kreće u novu seriju i mirno privodi susret kraju u svoju korist.

Hrvatski reprezentativac Ante Tomić imao je večer za pamćenje. U 25 minuta koje je proveo u igri zabilježio je double-double učinak sa 16 poena, 12 skokova i šest asistencija, a pritom niti jedan šut nije promašio (šut iz igre 4/4, slobodna bacanja 8/8)!

Naš drugi košarkaš u redovima Barcelone, Mario Hezonja, također je odigrao solidnu utakmicu. Za 12 minuta na parketu ubacio je 7 poena i prikupio dva skoka.

Nakon 10. kola Top 16 faze natjecanja, Barcelona (7-3) je na drugom mjestu iza madridskog Reala (9-1) i ispred Maccabija (6-4), koji je na trećoj poziciji.