Streljaštvo: Borna Petanjek u zračnoj pušci izborio plasman na Olimpijske igre mladih

Borna je osvojio drugo mjesto u finalu kvalifikacija u Moskvi, dok je Ivan Petričević bio osmi

Borna Petanjek i Ivan Petričević

Borna Petanjek osvojio je drugo mjesto u kvalifikacijama i izborio plasman na II. Olimpijske igre mladih koje će se održati u kineskom Nanjingu. Plasman na Olimpijske igre mladih osvojilo je šest najbolje plasiranih strijelaca iz različitih država. Budući da su u finalu bili dva srpska strijelca, te predstavnici Hrvatske Borna Petanjek i Ivan Petričević  bilo je već tada poznato da će plasman na Igre izboriti onaj hrvatski strijelac koji u finalu bude uspješniji.

Borna je na kraju u finalu s 206.8 krugova, dok je Ivan Petričević zauzeo osmo mjesto. Inače, Borna je u finale ušao sa sedmim rezultatom kvalifikacija (616.3), dok je Ivan bio najbolji s 621.4 krugom. Ipak, Ivan u finalu nije bio na razini kvalifikacija.

Treba istaknuti da sportaši na Olimpijskim igrama mladih mogu nastupiti samo jednom budući da Igre po godinama pokrivaju samo jedan ciklus. Na posljednjim Igrama od hrvatskih strijelaca nastupili su Tanja Perec, Valentina Pereglin i Tiziano Šuran.

Martina Lučić nastupila je u zračnoj pušci, ali nije imala svoj dan i 351 krugom bila je tek 35.