Streljaštvo: Hrvatske predstavnice daleko od finala

Kineskinja Zhao oborila je novi svjetski rekord u kvalifikacijama.

Tri hrvatske streljačice, Valentina Gustin, Tanja Perec i Marta Zeljković nisu se baš proslavile u kvalifikacijama Svjetskog kupa koji se održava u New Delhiju.

Gustin, Perec i Zeljković odradile su kvalifikacije u disciplini zračna puška 10 metara. Valentina Gustin zauzela je 49. mjesto sa 621,3 krugova, Tanja Perec plasirala se na 55. mjesto sa 620,7 krugova, a najslabiji rezultat imala je Marta Zeljković koja je osvojila 72. mjesto sa 617,7 krugova.

Kineskinja Ruozhu Zhao oborila je u kvalifikacijama novi svjetski rekord sa pogođenih 634 kruga, ali to joj nije previše značilo u finalu gdje je pogodila 251,8 krugova i osvojila srebro. Bolja je bila Indijka Apurvi Chandela sa 252,9 krugova.