Štrlek i Ivić uz sjajne vanjske igrače srušili Mađarsku

Hrvatska je zasluženo u nastavku utakmice došla do novih bodova na prvenstvu. Bravo Kauboji!

Pobjeda protiv Mađarske u drugom kolu Svjetskog prvenstva 31:28 (11:11).

Ponovno kao i jučer protiv Saudijske Arabije nismo uspjeli postići pogodak čak pet minuta. Prvi su poveli Mađari preko Harsanyia, ali onda se ukazao Manuel Štrlek koji postiže naš prvi gol na utakmici. Osjetila se nervoza kod naših na početku utakmice, nekoliko udaraca prema golu bez izrađene akcije. U desetoj minuti Hrvatska dolazi do prvog vodstva, Horvat je zabio iz sjajnog kontranapada. Hrvatska nakog pogotka Zlatka Horvata opet ulazi u malu ‘krizu’ u kojoj Mađari serijom 3:0 odlaze prvi put na dva gola prednosti. U 26. minuti utakmice prednost Mađarske povisila se na četiri razlike, ali onda Hrvatska ulazi u ritam, u posljednje tri minute uspijeva zabiti četiri gola, prva  dva za redom je zabio Štrlek, a onda Duvnjak i Šebetić za konačnih 11:11 u prvom poluvremenu utakmice.

_UH29385_original

Ponovno loša igra na startu prvog poluvremena, ali kasnije se Hrvatska probudila i došla do novih bodova.

U tri minute prvog dijela nismo uspjeli postići pogodak. U 35. minuti Duvnjak sjajnim udarcem dovodi Hrvatsku u vodstvo, ali samo pola minute kasnije Csaszar uzvraća. Pet minuta kasnije Hrvatska ima dva gola prednosti, pogodak za plus dva postigao je Cindrić mogli smo otići i na tri razlike, ali Mandalinić promašuje sedmerac. U 52. minuti Hrvatska ima pet golova prednosti, Kontrec sjajno zabija iz kontre. Napokon je i Marko Mamić proigrao, u postigao sjajna tri gola u par minuta. U posljednjih pet minuta Mađari su se pokušali vratiti u utakmicu, ali onda ponovno mi zabijamo i više nismo dopustili nikakvu neizvjesnu završnicu i zasluženo smo u nastavku utakmice došli do novih bodova na prvenstvu. Bravo Kauboji!

cro-hun_-_58_original

Filip Ivić utakmicu je završio s deset obrana, a u ključnim trenutcima ‘skidao’ je Mađarima zicere i zaluženo je večeras jedan od najboljih  na terenu. Štrlek je zabio šest golova, Duvnjak je dodao pet, po četiri su zabili Horvat, Mamić, Šebetić i Cindrić.

HRVATSKA – MAĐARSKA 31:28 (11:11)

HRVATSKA: Stevanović (4+0), Ivić (10+0); Mihić, Duvnjak 5, Stepančić, Gojun, Horvat 4, Kontrec 2, Božić-Pavletić, Mandalinić 2, Štrlek 6, Musa, Jotić, Mamić 4, Šebetić 4, Cindrić 4.

Izbornik: Željko Babić

MAĐARSKA: Fazekas (1+0), Mikler (8+1); Balogh 6, Schuch, Csaszar 2, Harsanyi 6, Ligetvari 1, Nagy, Jamali , Zubai, Banhidi 2, Szollosi, Juhasz 2, Ancsin, Bodo 3, Lekai 4.