Subašić i Mandžukić oprostili se od Lige prvaka, Modrić ide dalje

Real Madrid u posljednjim je minutama izborio prolaz u polufinale Lige prvaka, dok je Monaco napustio natjecanje 'nulom' u Kneževini..

Danijel Subašić/Foto: asmonaco.com

Danijel Subašić i njegov Monaco nisu uspjeli nadoknaditi pogodak zaostatka iz prve četvrtfinalne utakmice Lige prvaka. Juventus je prolaz izborio zahvaljujući minimalnoj pobjedi u Torinu (1:0), a kneževi mogu tek žaliti što pred svojim navijačima nisu uspjeli probiti tvrdi blok stare dame.

Jedino uzbuđenje u prvih 45 minuta bio je sumnjivi prekršaj na Geoffreyju Kondogbiji u 36. minuti, no premda su tribine skočile i tražile najstrožu kaznu, škotski je sudac ipak ostao nijem i pokazao da se – igra dalje.

Monaco je dobru prigodu propustio i na početku drugog dijela; Gianluigi Buffon nije dobro reagirao na jednu poluprigodu, lopta se dokotrljala do Aymena Abdennoura, no kao da je i njega iznenadila.

Domaći su pokušavali i napadali, no čvrsta je talijanska obrana izdržala sve nalete, a pred sam su kraj gosti mogli i slaviti – Andrea Pirlo izveo je slobodan udarac, no lopta je odsjela na gredi.

Madridski Real je, pak, odigrao dobru utakmicu protiv gradskog rivala na Santiago Bernabeuu, pobijedivši s minimalnih 1:0 i po prvi put ove sezone porazivši Atletico.

U prvom su poluvremenu kraljevi ponovno bili bolji i dominantniji, no kao i u prethodnoj utakmici ove dvije ekipe između vratnica se iskazao slovenski čuvar mreže Jan Oblak, obranivši dobre prigode Cristianu Ronaldu i Chicaritu.

Meksički je ofenzivac odličnu šansu propustio iskoristiti i u 46. minuti, a u 59. Oblak zaustavlja udarac glavom Raphaela Varanea. Za propuštene prilike Ancelottijevi su se izabranici konačno uspjeli iskupiti dvije minute prije kraja ogleda – Ronaldo je uposlio Chicarita, a ovaj pogodio za pobjedu i prolaz svoje momčadi u poluzavršnicu elitnog klupskog nogometnog natjecanja.

Mario Mandžukić odigrao je svih 90 minuta u dresu Atletica, bio tradicionalno borben i požrtvovan, no nije upisao niti jedan pokušaj na vrata Ikera Casillasa. Naš je reprezentativac, naime, aktivniji bio – u obrani.