Subašić i Monaco u zadnjem kolu izborili Ligu prvaka

Subašić je 20. put ove sezone sačuvao svoju mrežu čistom, a Monaco je izborio kvalifikacije za Ligu prvaka. Iz lige su ispali Metz, Evian i Lens

Monaco je uspio izboriti kvalifikacije za Ligu prvaka sljedeće sezone. Pobjedom kod Lorienta 1:0 osigurali su treće mjesto u francuskom prvenstvu.

Junak Monaca bio je Fereira koji je veliku pobjedu donio golom u 20. minuti. Martial je mogao povećati vodstvo, ali mu je u 48. minuti domaći vratar obranio jedanaesterac. Danijel Subašić nastavio je s dobrim utakmicama te je već 20. put ove sezone sačuvao svoju mrežu.

Četvrti na ljestvici završio je Marseille koji je s 3:0 razbio Bastiju, a izravno u Ligu prvaka će prvak PSG koji je slavio protiv Reimsa s 3:2 te viceprvak Lyon koji je na gostovanju pobijedio Rennes s 1:0.