Subašić i Pašalić standardni u šokantnom preokretu Monaca

Montpellier vs Monaco 2:3 (Congre 26, Carrillo 45-ag / Coentrao 56, Lemar 65, Fabinho 90+5).

Monaco Danijela Subašića i Marija Pašalića je na teškom gostovanju kod Montpelliera doslovno u posljednjim minutama uspio izvući važnu pobjedu koja mu donosi priključak s vrhom tablice iako se trenutno nalazi na 10. poziciji.

Domaći sastav je odlično otvorio dvoboj  te su bili dominantnija momčad na terenu što su iskoristili u 26. minuti kada je za vodstvo Montpelliera poentirao Daniel Congre. Krajem prvoga dijela domaćini su zasluženo povećali vodstvo autogolom Guide Carilla te se s dvostrukom prednošću domaćih otišlo na predah.

No u drugom dijelu na terenu je postojala samo jedna momčad, i to ona iz Kneževine koja je potpuno preokrenula rezultat u svoju korist. Prvo je igrač Reala na posudbi u Monacu, Fabio Coentrao pogodio za smanjenje vodstva u 56. minuti, da bi 10 minuta kasnije Thomas Lemar vratio stvari na početak.

Na kraju susreta kada je domaća momčad već u mislima imala drugi bod u aktualnoj sezoni, ukazao se nesretni vratar Jonathan Ligali koji u svome šesnaestercu ruši Coentraa, a za potpuno slavlje Monaca zaslužan je Fabinho koji je realizirao najstrožu kaznu u 90. minuti.

Hrvatski reprezentativci Danijel Subašić i Mario Pašalić su odradili cijeli dvoboj u momčadi Leonarda Jardima, a mladi splitski veznjak je imao i dvije izgledne prilike za postizanje zgoditka. Ovom pobjedom se Monaco popeo na 10. mjesto Ligue 1 te ima samo šest bodova manje od vodećeg PSG-a.