Subašić sačuvao praznu mrežu u remiju Monaca

Danijel Subašić odigrao je svih 90 minuta u remiju Monaca i Montpelliera...

Danijel Subašić/Foto: asmonaco.com

Odrađeno je zaostalo, 25. kolo francuske Ligue 1, u kojemu su koplja ukrstili Monaco i Montpellier. Susret je završio podjelom bodova (0:0), a Danijel Subašić odradio je solidnu partiju te sačuvao praznu mrežu na vratima domaćina.

Montpellier ponovno nije uspio svladati Monaco na njegovu stadionu, premda su ovoga puta bili možda tomu i najbliže. Najbolju prigodu utakmice zabilježili smo u 52. minuti – Nabil Dirar nepropisno je u svom kaznenom prostoru zaustavio Bryana Dapa, sudac je bez razmišljanja pokazao na bijelu točku, no Lucas Barrios nije uspio svladati Subašića, već je loptu poslao – na tribine.

Monaco je svoju šansu propustio desetak minuta prije kraja susreta; u dobroj se situaciji našao Bernard Silva, no pucao je mlako – bio je to poprilično lak zalogaj za Geoffreyja Jourdena. Domaći su bili bolja momčad, no igru nisu uspjeli konkretizirati. Prema gostujućim su vratima uputili tek dva udarca te je situacija na prvenstvenoj ljestvici tako ostala nepromijenjena.

Vrh i dalje drži PSG sa 62 boda, jedan manje ima Lyon, a slijede Marseille (57) i Monaco (55).