Subašićev kiks za remi Monaca kod Guingampa

U osmom kolu frnacuskog prvenstva na golu Monaca se nije iskazao reprezentativni vratar Danijel Subašić.

Danijel Subašić protiv Arsenala/Foto: asmonaco.com

Kompletirano je i osmo kolo francuskog prvenstva u kojemu smo na terenu ponovno vidjeli dva Hrvata u dresu kluba iz Kneževine. Danijel Subašić je u gostujućem remiju Monaca kod Guingampa branio cijeli susret, dok je Mario Pašalić u igru ušao u 65. minuti.

Momčad Leonarda Jardima je kod Guingampa, inače 13. momčadi prvenstva propustila veliku priliku za iskorak na tablici pošto su vodili u tri navrata i to rezultatima 1:0, 2:1 te 3:2. Upravo je kod posljednjeg pogotka domaće momčadi pogriješio Danijel Subašić kojemu je u 89. minuti iz mrtvoga kota loptu u mrežu progurao Nicolas Benezet.

Monaco se trenutno nalazi na osmom mjestu prvenstvene ljestvice s 12 bodova, odnosno osam bodova manje od vodećeg PSG-a koji je svladao Nantes u gostima rezultatom 1:4, a pogotke za momčad iz francuske prijestolnice su postigli Ibrahimović, Cavani, Di Maria i Aurier, dok je pogodak za vodstvo domaćina u 11. minuti postigao Bammou.

Veliko iznenađenje je priredila šestoplasirana Nica koja je pobijedila drugu momčad prvenstva, St. Etienne, i to na njenom terenu. Težinu visokoj pobjedi gostiju od 1:4 daje i činjenica kako su od 62. minute igrali bez isključenog Mendyja, dok im je u 81. minuti isključen Le Marchand.

Valja istaknuti i loš start sezone za Marseille koji je 14. sa osam bodova u osam odigranih kola, a muke po novoga trenera Michela donio je domaći poraz od iznenađujuće petog Angersa koji je slavio s 1:2 pogocima Manganija i Thomasa.

Na vrhu ljestvice se s 20 bodova odmaknuo PSG koji ima četiri boda više od prvog pratitelja St. Etiennea, dok je između spomenute druge momčadi prvenstva i 13. Guingampa samo šest bodova razlike.