Sulić i Alilović bolji od Duvnjaka za finale protiv Barcelone

Nakon Barcelone, mađarski Veszprem je postao drugi finalist rukometne Lige prvaka.

Mirko Alilović/Foto: Gettyimages

Mirko Alilović i Renato Sulić biti će hrvatski predstavnici u nedjeljnom velikom finalu rukometne Lige prvaka u Kolnu. Protiv jedinog domaćeg protivnika na Final Fouru, Kiela, Veszprem je slavio rezultatom 31:27.

Hrvatski predstavnici u mađarskoj ekipi ostvarili su odličan učinak. Mirko Alilović skupio je 13 uz obrana uz postotak od 40%, dok je Renato Sulić postigao tri pogotka uz stopostotan šut. Domagoj Duvnjak je u redovima Kiela bio neprepoznatljiv,  uputio je četiri neprecizna udarca na gol Alilovića.

U početku utakmice njemačka momčad je pokazala veću želju što se odrazilo na rezultatu koji je konstantno išao u njihovu korist. Tek u 22. minuti Veszprem dolazi do izjednačenja, nakon čega su Mađari uspjeli i povesti, ali preko raspoloženog Arona Palmarssona Kiel na odmor odlazi s izjednačenjem (13:13).

U drugom dijelu Veszprem odmah odlazi na tri gola prednosti, dok je u 49. minuti momčad Carlosa Ortege preko Renata Sulića došla do najveće prednosti rezultatom 27.21. Do kraja susreta Kiel je uspio smanjiti na pristojnih četiri razlike te će se u nedjelju protiv Kielcea boriti za treće mjesto.

Osim već spomenutog učinka hrvatski igrača, najbolji strijelac utakmice bio je Aron Palmarsson sa 10 postignutih pogodaka, dok je Momir Ilić postigao osam pogodaka u redovima pobjedničke momčadi.