Superkup Katalonije: Barcelona nakon jedanaesteraca do novog naslova!

Barcelonina, gotovo B momčad, došla je do pobjede.

Barcelona i Espanyol odigrali su utakmicu katalonskog Superkupa na Camp d’Esports. Bila je to prilika za Valverdeovu momčad da nakon International Champions Cupa i Joan Gamper Trophy osvoji i treći trofej ove sezone. I uspjela je, nakon 90 minuta rezultat je bio 0:0, no boljim izvođenjem jedanaesteraca Barcelona je slavila 4:2.

Već u 38. sekundi Paco Alcacer našao se sam pred Lopezom, no pucao je preko gola, a na drugoj strani Palencia je napravio katastrofalnu pogrešku, no Cillessen je obranio pokušaj Jurada. U 12. minuti Denis Suarez pucao je zamalo preko gola, a devet minuta kasnije Granero je za Espanyol također pucao preko gola. U 25. minuti Roca je pucao ravno u Cillessena, a tri minute kasnije Paco je ponovno pucao preko gola. I u 36. minuti Denis je pucao preko gola i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak je otvorio Piatti, koji je u 55. minuti zatresao gredu, a tri minute kasnije Roca je pucao ravno u Nizozemca na vratima Blaugrane. Nastavio je Espanyol s pritiskom pa je u 76. minuti Cillessen obranio i udarac Alex Lopeza. Prvi udarac u nastavku Barcelona je uputila u 75. minuti, no Lopez je obranio pokušaj Vidala. Alcacer je minutu prije kraja iz slobodnog udarca pucao u Lopeza te je ostalo 0:0 i krenulo se u raspucavanje s bijele točke.

Prvi je pucao Alcacer i zabio svoj prvi gol nakon prosinca. Sergi Darder je prvi jedanaesterac zapucao visoko preko gola, što je iskoristio Palencia i od grede povisio na 2:0. Alex Lopez uspio je smanjiti na 2:1 prodornim udarcem, prije nego je Yerry Mina postigao svoj prvijenac i povisio na 3:1. Hermoso je tada Panenkom smanjio na 3:2, no Abel Ruiz vratio je vodstvo Blaugrani od dva pogotka prednosti. Posljednji jedanaesterac Juradu je obranio Cillessen i donio Barceloni treći trofej ove sezone.