Superliga (M): Kaštelanska i zagrebačka Mladost u borbi za naslov prvaka

Odigrane su uzvratne utakmice polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske.

MOK Rijeka  – HAOK Mladost Proenergy

Nakon maksimalne pobjede na domaćem terenu, momčad trenera Travice isti je rezultat ponovila i u gostima. Ništa manje se nije ni očekivalo nakon fenomenalne igre zagrebačke ekipe u prvoj utakmici. I u ovu utakmicu Mladostaši su ušli kao apsolutni favoriti. Zagrepčani su već početkom prvog seta ostvarili prednost od šest poena, a vodstvo su držali do samog kraja seta koji je završio rezultatom 20:25. Iako su u prvoj polovici drugog seta odbojkaši Rijeke držali vodstvo, rezultat ubrzo odlazi u korist Zagrepčana. Set je završio rezultatom 20:25. U trećem setu ponovno tijekom cijelog seta vodstvo drže odbojkaši sa Save te mirno privode utakmicu kraju osvojivši treći set rezultatom 21:25. Maksimalnom pobjedom plasirali su se u finale doigravanja za prvaka Hrvatske.

MOK Mursa-Osijek – OK Mladost Ribola Kaštela

Odbojkaši kaštelanske Mladosti bili su apsolutni favoriti za pobjedu u ovoj utakmici. Osobito nakon maksimalne pobjede u prvoj utakmici polufinala. U prvom su setu obje ekipe podjednako griješile pa se isto odrazilo i na rezultatu. Set se igrao na razliku, a na kraju su koncentriraniji bili odbojkaši Mladosti i pripisali si prvi set rezultatom 30:32. Već se u drugom setu više odrazila dominacija kaštelanske ekipe. Kaštelani su se pokazali bolji na servisu te rezultatom 20:25 osvojili i drugi set. U trećem setu pitanje pobjednika bilo je odlučeno. Kaštelani su osvojili treći set rezultatom 15:25 s čak sedam promašenih servisa.

Odbojkaši kaštelanske Mladosti će u lovu na sedmu titulu prvaka Hrvatske u finalu morati svladati iznimno kvalitetnu ekipu zagrebačke Mladosti. Datum odigravanja još nije poznat.