Superliga (M): Zagrebački Mladostaši uvjerljivi i u posljednjem kolu regularnog dijela Lige

U posljednjem 14. kolu Superlige bodove su upisali zagrebački Mladostaši te odbojkaši Medicinara i kaštelanske Mladosti.

Odbojkaši HAOK Mladost Proenergy na domaćem su terenu uvjerljivo svladali goste iz Varaždina. Priliku u igri dobili su mladi igrači, dok su oni stariji ovoga puta odmarali. Mladostaši su i u ovaj susret ušli potpuno koncentrirano, iako su  već osigurali prvu poziciju na tablici za nastavak natjecanja. Susret protiv momčadi s dna tablice završila je rezultatom 3:0 u setovima (25:16, 25:23, 25:8) te su odbojkaši sa Save upisali i četrnaestu pobjedu iz isto toliko utakmica.

MOK Rijeka je na domaćem terenu ispustila pobjedu protiv OK Mladost Ribola Kaštela. Riječani su uvjerljivim rezultatom osvojili prva dva seta, no Kaštelani im nisu dopustili da upišu pobjedu. Velikim su preokretom odbojkaši kaštelanske Mladosti naposljetku slavili rezultatom 2:3 u setovima (25:13, 25:19, 16:25, 19:25, 8:15).

U napetoj je utakmici OK Medicinar svladao OK Sisak. Nakon što su izgubili prva dva, odbojkaši Siska su u druga dva seta upisali pobjedu i time odveli utakmicu u peti set. U posljednjem setu nisu uspjeli ostvariti uspjeh kao u prethodna dva te su time pobjedu zasluženo upisali odbojkaši Medicinara rezultatom 3:2 (25:23, 25:12, 21:25, 24:26, 15:11).

Posljednji susret prvog dijela Superlige igra se danas, 4. veljače od 18 sati, a snage će odmjeriti OK Mursa Osijek i OKM Centrometal – izravni konkurenti u borbi za prolazak u Ligu za prvaka.