Superliga (M): Zagrepčani u napetoj utakmici upisali pobjedu

Zagrebački Mladostaši ostali su jedina neporažena momčad Superlige.

OK Mladost Ribola Kaštela – HAOK Mladost Proenergy

U 9. kolu skupine 1 natjecanja Superlige zagrebačka Mladost slavila je protiv OK Mladost Ribola Kaštela rezultatom 2:3 (25:27, 37:35, 25:16, 23:25, 14:16). Nije novost da je svaka utakmica između ove dvije ekipe žestoka borba za svaki poen. Tako je bilo i u ovome susretu, osim u trećem setu koji je uvjerljivom razlikom pripao Kaštelanima. Da su nijanse odlučivale posebno je došlo do izražaja u drugom setu koji je potrajao nešto više od 40 minuta. U četvrtom i petom setu momčad trenera Travice u ključnim trenucima ostala je koncentriranija te je nakon nešto više od dva sata napete igre upisala pobjedu i učvrstila se na vrhu tablice.

MOK Mursa-Osijek – MOK Rijeka

Nakon što su četiri dana ranije Osječani doživjeli prvi poraz nakon serije od pet pobjeda, u 9. kolu drugog dijela Superlige vratili su se na pobjedničke staze. Odbojkaši Rijeke i Osijeka direktni su rivali u borbi za treće mjesto na tablici. Domaćini su pokazali odličnu igru i svladali goste iz Rijeke koji u Osijek nisu doputovali u najjačem sastavu. Rezultatom 3:0 (25:19, 25:20, 25:22) Osječani su upisali pobjedu i tri boda na tablicu.