Superliga odbojkaša: HAOK Mladost i dalje bez poraza

Drugi dio sezone nastavlja se utakmicama 12. kola koje se igraju 20. i 21. siječnja 2018.

Odbojkaši su odigrali zanimljivo 11. kolo Superlige, čak tri meča otišla su u peti set, jedino je zagrebačka Mladost došla do lagane pobjede u tri seta i iskoristila domaći kiks imenjaka iz Kaštela te na zimsku pauzu odlaze sa pet bodova prednosti.

Riječani su u Sisku došli do sedme pobjede i zacementirali se na trećem mjestu. Nakon dva podjednaka seta rezultat je bio 1:1, potom domaći padaju, a Rijeka lagano dolazi do prednosti. Četvrti set bio je i najuzbudljiviji, gosti su mogli i do sva tri boda, ali su ga izgubili sa 30:28. U završnom setu digli su u dodatnu brzinu i ostvarili pobjedu.

Fenjeraš iz Varaždina došao je do druge pobjede ove sezone, kao i cijele sezone nisu bili na razini prva dva seta, da bi potom nevjerojatno okrenuli utakmicu u svoju korist te osvojili dva boda.

Branitelj naslova Mladost iz Kaštela otvorila je utakmicu protiv Murse na najbolji mogući način, 2:0 u setovima nagovijestili su laganu pobjedu i utrku za vodećom Mladosti iz Zagreba, no tako nisu mislili odbojkaši iz Osijeka, dižu se iz mrtvih i potpuno preokreću rezultat.

Zagrebački meč u Trnskom između Medicinara i Mladosti završen je relativno brzo i efikasno u korist vodeće momčadi prvenstva koja nije imala milosti prema svome domaćinu.

Rezultati 11.kola:

OK Sisak – MOK Rijeka 2:3 ( 20:25, 25:21, 14:25, 30:28, 10:15 )

OK Kitro Varaždin – OKM Centrometal 3:2 ( 17:25, 19:25, 25:20, 26:24, 15:11 )

OK Mladost Ribola Kaštela – MOK Mursa Osijek 2:3 ( 25:22, 25:21, 18:25, 21:25, 13:15)

OK Medicinar – HAOK Mladost Zagreb 0:3 ( 15:25, 12:25, 17:25)