Superliga odbojkašica: Mladost stopostotna, Gradiška još uvijek bez pobjede

ŽOK Osijek uzeo "samo" set vodećoj HAOK Mladosti.

Superligašice su odigrale posljednje 11. kolo prvog dijela sezone u kojem su po dvije pobjede uzele domaće odbojkašice i dvije gostujuće.

OK Marina Kaštela na svome je parketu došla do 3:0 pobjede nad Rijekom. Glatka pobjeda bez izgubljenog seta je samo prividna jer su u svakom setu igračice Rijeke bile u igri do samoga kraja te su sitnice odlučivale na čiju stranu će se prelomiti.

U Osijeku je domaćin dobro namučio vodeću Mladost, malo je nedostajalo da uzmu prvi set koji je u produžetku otišao na stranu Mladosti, drugi set osvaja Osijek no to je bilo sve od njih. Svakako su pokazale dobru igru protiv izrazitog favorita koji je izgubio samo tri seta u cijelom prvenstvu.

Odbojkašice Nove Gradiške posljednje su sa samo pet osvojenih setova, u susretu sa Kaštela Cemexom najbliže osvajanju šestoga bili su u drugom setu kada su osvojile 30 poena ali ni to nije bilo dovoljno.

Poreč je u Trnskom protiv Olimpika poveo sa 1:0, domaća momčad se nakon toga prubudila i sa tri glatka dobivena seta došla do uvjerljive pobjede.