Superliga (Ž): Fenomenalan kaštelanski derbi pripao Gomiličankama

Odbojkašice Mladosti prenose čak 17 bodova, a jedini bod izgubile su u prošlom koju od Rijeke.

Odigrano je posljednje 14. kolo prvog dijela prvenstva nakon kojeg će se liga podijeliti u dvije skupine po četiri ekipe, playoff za prvaka i ligu za ostanak, a kako su sva mjesta u obje lige bila rezervirana prije posljednjeg kola, neke utakmice su se igrale za prenošenje bodova, dok su neke bile revijalne i bez posebnog značaja konačnog rezultata.

OK Kaštela Cemex – OK Marina Kaštela 1:3  ( 25:17, 16:25, 21:25, 31:33 )

Derbi između dviju Kaštela bio je najzanimljiviji par zadnjeg kola, a gledatelji u Gradskoj dvorani u Kaštel Starom mogli su uživati u sjajnoj i uzbudljivoj utakmici prepunoj preokreta. Domaće Kaštelanke došle su do prednosti u relativno laganom setu, a gošće iz Gomilice vratile su im istom mjerom u drugom setu, te malo boljom igrom u trećem povele sa 2:1 i osigurale bod. U četvrtom setu Gomiličanke su krenule po sva tri boda i pobijedu, imale su u nekoliko navrata vodstvo od tri poena koje gube sredinom seta. Djevojke iz Kaštel Starog uspijele su se vratiti u meč, povele su 20:18, zatim ponovo gube prednost,a Marina Kaštela ima dvije meč lopte na 24:22, zatim još jednu na 25:24. Domaće odbojkašice se nisu predale, imale su i one pet prilika za izjednačiti rezultat, međutim nisu uspjele, te Marina Kaštela sretno i spretno dolazi do konačnih 33:31.

HAOK Rijeka CO – OK Olimpik 3:2  ( 25:23, 18:25, 22:25, 25:8, 15:10 )

Utakmica u kojoj je rezultat bio u drugom planu, domaći trener je pružio priliku igračicama koje u dosadašnjem dijelu prvenstva nisu bile u prvom planu, gošće su to iskoristile i došle do prednosti 2:1 u setovima i osiguranog boda. U posljednja dva seta Riječanke su pokazale zašto one idu u playoff, a Olimpik u ligu za ostanak.

ŽOK Nova Gradiška – ŽOK Osijek 0:3  ( 24:26, 17:25, 16:25 )

Odbojkašice Osijeka imale su sitnih problema u slavonskom derbiju samo u prvom setu protiv fenjerašica iz Nove Gradiške. Domaće igračice bile su blizu osvajanju prvog seta, dok u preostala dva nisu mogle parirati kvalitetnijem protivniku. Jedini bod koji su Novogradišćanke teškom mukom osvojile će im se nažalost obrisati jer je Rijeka u playoffu.

OK Poreč – HAOK Mladost 0:3  ( 17:25, 16:25, 18:25 )

Vodeća Mladost upisala je i 14. pobjedu iz isto toliko naslova, Porečanke su odigrale tri podjednaka seta u kojima nisu uspjevale zaprijetiti Zagrepčankama, međutim i da jesu nebi im puno značilo jer je utakmica kao i ona u Rijeci bila bez rezultatskog značaja, osim u borbi Mladosti za stopostotnim učinkom.