Superliga (ž): HAOK Mladost slavila u derbiju protiv Marine Kaštele

Odbojkašice Nove Gradiške i dalje su bez pobjede.

Odbojkašice su nastavile natjecanje 12. kolom u Superligi nakon zimske pauze, a već u prvom kolu nastavka igrao se derbi između prvoplasirane Mladosti i drugoplasirane Marine Kaštele.

HAOK Mladost – OK Marina Kaštela  3:1 ( 17:25, 25:16, 25:8, 26:24 ) – Domaće odbojkašice slavile su u derbiju kola i prvenstva protiv Kaštelanki koje su odlično otvorile utakmicu i dobivenim prvim setom najavile moguću pobjedu. Mladost je u drugom setu podignula u višu brzinu i uvjerljivo došli do izjednačenja, a šta tek reći na treći set u kojem su dopustile gostima samo osam poena. U četvrtom setu vodila se borba do samog kraja, odbojkašice Mladosti uspjele su doći do pobjede u produžetku seta.

HAOK Rijeka CO – ŽOK Nova Gradiška  3:0 ( 25:19, 25:13, 25:21 ) – Odbojkašice Nove Gradiške imaju samo jedan bod na kontu i to osvojen baš protiv Riječanki, prije susreta nadali su se možda doći do iznenađenja, ali ostale su samo na nadanju, Rijeka se opekla jednom, te su ozbiljnije shvatili meč i sa tri uvjerljiva seta došla do sva tri boda.

OK Kaštela Cemex – OK Olimpik  3:0 ( 25:18, 25:18, 25:22 ) – Odbojkašice Kaštela Cemexa učvrstile su se na četvrtoj poziciji sigurnom pobjedom protiv Olimpika koji je prije utakmice imao priliku dostići ih pobjedom.

“Pobjeda 3:0, ovo nam je šesta u nizu, ali nije bila nimalo lagana. Protivnička ekipa bila je borbena, ali i mi smo uzvratile istom mjerom, a blok i obrana presudili su u našu korist.” – rekla nam je libero domaće ekipe Dora Matas.

OK Poreč – ŽOK Osijek  3:1 ( 25:22, 20:25, 25:18, 25:14 ) – Porečanke su došle do iznimno vrijedne pobjede nad izvravnim konkurentom na prvenstvenoj ljestvici kojeg su sada i pretekle, nakon početnih 1:1 u setovima igračice Poreča morale su pružiti više za pobjedu što im je i pošlo za rukom.