Superliga (ž): Kaštelanke nanijele prvi poraz Mladostašicama i vratile se u igru za naslov

Mladostašice nisu izgubile nijedan set u doigravanju u prethodnih pet utakmica.

Pomalo iznenađujuće djeluje rezultat druge utakmice finala odbojkaške Superlige za žene u kojoj su odbojkašice Marina Kaštele došle do izjednačenja finalne serije.

Odbojkašice zagrebačke Mladosti ušle su u finale kao veliki favorit nakon što su upisale 20 pobjeda u ligaškom dijelu natjecanja, a potom i pet glatkih pobjeda bez izgubljenog seta i u doigravanju.

U sportskoj dvorani u Kaštel Starom domaće odbojkašice bile su bolje sa 3:0 u setovima i ostale u igri za naslovom prvaka, međutim ukoliko žele doći u priliku za taj naslov morati će napraviti još teži posao i slaviti u Zagrebu.

Prvi set druge finalne utakmice bio je uzbudljiv do samoga kraja, a domaće odbojkašice slavile su minimalnim rezultatom. Osvajanje prvog seta dalo im je dodatni motiv, te su nakon toga relativno lagano došle do još dva seta i zaslužene pobjede, prve ovosezonske protiv Mladosti.

OK Marina Kaštela – HAOK Mladost 3:0 (25:23, 25:19, 25:17)

Treći susret finalne serije igra se u nedjelju, 8. travnja u Domu odbojke Bojan Stanić sa početkom u 17:30 sati.