Superliga (Ž): Mladostašice se namučile sa Riječankama i slavile nakon pet setova

U posljednjem kolu derbi će se igrati između dviju Kaštela, drugoplasirane Marine i četvrtoplasiranog Cemexa.

Odigrana je i posljednja utakmica 13. kola odbojkaške Superlige za žene između zagrebačke Mladosti i Rijeke, a domaće odbojkašice slavile su i 13. pobjedu, nakon velike borbe u pet setova.

Odbojkašice Rijeke došle su do prednosti pobjedivši prvi set 25:22, Mladostašice zatim ubacuju u svoju uobičajenu brzinu više i dolaze do izjednačenja sa uvjerljivih 25:16. Treći set u neizvjesnoj završnici ponovo ide na stranu Riječanki, odov puta bilo je 25:23, a Mladost se vraća u igru istim rezultatom kojim je Rijeka došla do prvog seta. U odlučujućem setu zanimljiv meč odlučen je tek u produžetku koji je pripao domaćim odbojkašicama 16:14.

Odbojkašice Rijeke došle su do iznimno bitnog boda koji im donosi i prednost na ljestvici uoči zadnjeg kola nad odbojkašicama Kaštela Cemexa, te u zadnjem kolu pobjedom nad Olimpikom mogu potvrditi treću poziciju uoči doigravanja.