Superliga (Ž): Odbojkašice HAOK Mladost Proenergy još uvijek bez poraza

Odbojkašice HAOK Mladost Proenergy u derbiju kola svladale su Kaštelanke (1-3) i bez ijednog poraza učvrstile se na vrhu tablice.

U 5. kolu Superlige za odbojkašice odigran je susret između OK Marina Kaštela i HAOK Mladost Proenergy. Sraz dugogodišnjih rivalki završio je u korist odbojkašica sa Save. Kaštelanke su na domaćem terenu Zagrepčankama uspjele uzeti tek jedan set. Odbojkašicama Mladosti to je tek prvi izgubljeni set od početka prvenstva. Susret je završio rezultatom 1-3 (23-25, 25-22, 18-25, 21-25). Ovom pobjedom Zagrepčanke su se učvrstile na vrhu poretka Superlige i osigurale četiri boda prednosti pred drugoplasiranim Kaštelankama.

Na pobjedničke staze vratile su se i odbojkašice Olimpika koje su na domaćem terenu u napetoj utakmici uspjele svladati odbojkašice OK Kaštela Cemex rezultatom 3-2 (19-25,25-21,25-17,23-25,18-16).

Prvu pobjedu u Superligi upisale su odbojkašice ŽOK Osijek svladavši gošće iz Poreča rezultatom 3-0 (25-19,25-7,25-16).

Posljednji susret kola odigrat će se danas 5. studenog u 18 sati, a sastat će se ekipa s dna tablice ŽOK Nova Gradiška i trećeplasirane odbojkašice HAOK Rijeka.