Superliga (Ž): Odigrani prvi susreti četvrtfinala doigravanja za prvaka Hrvatske

Pobjede u prvim susretima četvrtfinala pripale su ekipama koje su igrale na domaćem terenu.

HAOK Mladost Proenergy – OK Brda

Zagrebačke su igračice već rutinski svladale novog protivnika. Odbojkašice OK Brda nisu se uspjele suprotstaviti uvjerljivim Zagrepčankama. Mladostašice su ekipu koja će im se od iduće sezone pridružiti u natjecanju Superlige svladale rezultatom 3:0 u setovima (25:19, 25:17, 25:14). Uzvratna utakmica odigrat će se u Splitu u subotu, 17. ožujka 2018. godine, s početkom u 18 sati.

OK Marina Kaštela – ŽOK Enna Vukovar

Kaštelanske su se odbojkašice na putu do obrane naslova prvakinja Hrvatske susrele s vukovarskim odbojkašicama. Odbojkašice ŽOK Enna Vukovar su uvjerljivo osvojile prvu ligu te će od iduće sezone nastupati u Superligi. Kaštelanke su u utakmicu ušle s titulom favorita koju su i opravdale. Gostujuće odbojkašice poražene su rezultatom 3:1 u setovima (25:18, 25:15, 22:25, 25:15). Uzvrat se igra u subotu, 17. ožujka 2018. godine, s početkom u 19 sati.

ŽOK Rijeka – OK Olimpik

Iako su odbojkašice Olimpika zasluženo izborile playoff, protiv odbojkašica Rijeke jednostavno nisu imale šanse. U prvom setu nije se činilo tako jednostavno, no Riječanke ga osvajaju rezultatom 25:21. Drugi se su domaće odbojkašice uvjerljivo upisale sebi, svladavši gostujuću ekipu s čak 25:13. Treći, i posljednji set završio je rezultatom 25:20, također za domaću ekipu koja je time upisala maksimalnu pobjedu od 3:0 u setovima. Uzvrat se igra u Zagrebu u subotu, 17. ožujka 2018., s početkom u 17 sati i 15 minuta.

OK Kaštela Cemex – OK Poreč

Odbojkašice Poreča su se u posljednjoj utakmici druge skupine drugog dijela Superlige uspjele pozicionirati na prvo mjesto skupine. U prvom dijelu prvenstva Kaštelanke su dva puta svladale odbojašice OK Poreč, a niz se nastavio i dalje. Kaštelanke su bile bolje te su uvjerljivom i sigurnom igrom na domaćem terenu upisale pobjedu od 3:0 u setovima (25:18, 25:17, 25:23). Uzvrat je na rasporedu u subotu, 17. ožujka 2018. godine, od 19 sati.