Superliga (Ž): Završen ligaški dio, Mladost izgubila samo bod u 20 kola

Superliga (Ž): Završen ligaški dio, Mladost izgubila samo bod u 20 kola

Slavonija ipak neće ostati bez predstavnika sljedeće sezone u Superligi jer su odbojkašice ŽOK Enna iz Vukovara izborile nastup odličnim igrama u Prvoj ligi.

Utakmicama 12. kola drugog dijela prvenstva završen je ligaški dio Superlige za odbojkašice, neporažena Mladost sa prve pozicije ide po dvostruku krunu, a ligu napuštaju oba slavonska kluba.

HAOK Mladost – OK Kaštela Cemex 3:0 ( 25:23, 25:13, 25:23 )

Odbojkašice Mladosti upisale su i 12. pobijedu u skupini za playoff, 20. ukupno. Odbojkašice Kaštela Cemexa vrlo dobro su parirale u prvom i trećem setu, dok su u drugom bile prilično indisponirane i s lakoćom ga prepustile domaćoj ekipi.

OK Marina Kaštela – HAOK Rijeka CO 3:0 ( 25:20, 25:22, 25:16 )

Uoči posljednjeg kola Kaštelanke i Riječanke ušle su bodovno poravnate, a sigurnu pobijedu u tri seta upisale su odbojkašice iz Kaštel Gomilice.

ekipa os pob:izg bod
1 HAOK Mladost 12 12:0 35
2 OK Marina Kaštela 12 6:6 17
3 HAOK Rijeka CO 12 4:8 14
4 OK Kaštela Cemex 12 2:10 5

ŽOK Nova Gradiška – OK Poreč 2:3 ( 25:19, 22:25, 25:11, 16:25, 9:15 )

Odbojkašice Nove Gradiške završile su sezonu sa još jednim porazom, ostale su bez pobjede, ali su došle do prvog boda u drugom krugu natjecanja, nakon što su još u 5. kolu uzele bod Rijeci, to im je pošlo za rukom i protiv Poreča, te su si ako to tako možemo reći malo uljepšale tmurnu sezonu.

ŽOK Osijek – OK Olimpik 3:0 ( 25:14, 25:22, 25:20 )

Odbojkašice Osijeka upisale su uvjerljivu pobjedu nad Olimpikom koja će im nažalost biti pirova. I prije susreta znalo se da bodovno ovaj susret ništa neće značiti, Osječanke će se priključiti Novoj Gradiški u prvoj ligi, a s obzirom na kvalitetu nebi se tamo trebale zadržati duže od jedne sezone.

ekipa os pob:izg bod
1 OK Poreč 12  9:3  26
2 OK Olimpik 12  9:3  25
3 ŽOK Osijek 12 6:6 20
4 ŽOK Nova Gradiška 12  0:12 1

parovi četvrtfinala:

HAOK Mladost – OK Brda

OK Marina Kaštela – ŽOK Enna Vukovar

HAOK Rijeka CO – OK Olimpik

OK Kaštela Cemex – OK Poreč

Pratite nas i na Facebooku!
Logiraj se na Facebook.